Naše produkty najdete nově i v Praze v obchůdku Regalini, 3 min. pěšky od metra Českomoravská! :)

Nejčastější dotazy

O Vegan Fox

Co znamená veganská kosmetika?
To znamená, že produkty neobsahují složky původem z živočišné říše!
Produkty a jejich suroviny nejsou testovány na zvířatech!
V případě Vegan Fox není veganský pouze produkt, ale sama společnost investuje svou energii, volný čas a zisky do zlepšení životních podmínek zvířat.

Je Vegan Fox spojen s velkými kosmetickými korporacemi?
Vegan Fox je rodinná společnost v Lotyšsku, jejíž rozvoj podporují přátelé a příbuzní.

Má Vegan Fox nějaké certifikace, které dokazují, že produkty jsou skutečně veganské?
Ano, všechny produkty Vegan Fox jsou registrovány u Vegan Society, která pečlivě kontroluje každou složku produktu. Produkty Vegan Fox jsou certifikovány Vegan Society.

Kde a jak se vyrábí produkty Vegan Fox?
Produkty Vegan Fox jsou vyráběny v Lotyšsku (Evropská unie), ručně vyráběné během celého procesu výroby a balení.

Jaká je trvanlivost produktů Vegan Fox?
Pleťové krémy, tělové krémy, tělové oleje a tělové peelingy mají platnost 12 měsíců od data výroby.
Krémy na ruce a krémy na nohy mají platnost 18 měsíců od data výroby.
Mycí pěny na obličej, sprchové gely, tekutá mýdla a pěny do koupele mají platnost 30 měsíců od data výroby.
Po otevření doporučujeme produkty spotřebovat do 6 měsíců.

Každý produkt má na obalu uvedeno datum spotřeby - měsíc a rok.

Je kosmetika Vegan Fox organická?
Produkty Vegan Fox používají převážně přírodní oleje a bylinné přísady od spolehlivých dodavatelů z Evropské unie, ale nejedná se o certifikované „bio“ farmy.

Jak správně skladovat produkty Vegan Fox?
Výrobky skladujte při pokojové teplotě na místě chráněném před přímým slunečním zářením a nenechávejte obal otevřený (bez víka).

Jak zkontrolovat případné alergické reakce, které mohou být způsobeny produkty Vegan Fox?
Přestože produkty Vegan Fox byly testovány na bezpečnost, jakýkoli kosmetický přípravek s sebou nese riziko alergie. Pokud začínáte používat nový kosmetický přípravek, jako je krém na obličej, doporučujeme náplast otestovat na kůži ruky (předloktí) nebo brady. Pokud po 24 hodinách nezaznamenáte žádnou alergickou reakci, je velká šance, že budete v pořádku, když jej začnete denně používat!

Je obal produktu Vegan Fox recyklovatelný?
Maximálně využíváme recyklovatelné obaly – převážně PET a hliník. Žádáme naše zákazníky, aby byli zodpovědní a své obaly třídili podle pokynů na nádobách na odpad. K přepravě používáme kartonové nebo papírové obaly. Výrobky nebalíme do skleněných obalů, jejich výroba a přeprava totiž spotřebuje mnohem více energie než plasty a skleněné obaly jsou při každodenním používání rizikovější – mohou se rozbít například při pádu na obklady v koupelně.
Nenašli jsme skutečně udržitelnou alternativu k plastu, ale pozorně sledujeme vývoj obalového průmyslu a doufáme, že se v blízké budoucnosti vyhneme používání plastů.

Naznačují usazeniny produktů, že jsou poškozené?
Protože produkty Vegan Fox obsahují přírodní oleje, mají tendenci se loupat nebo se objevovat, což je častější u tělových olejů a peelingů! To v žádném případě neovlivňuje kvalitu produktu.

Jaké produkty byste doporučili pro mastnou pleť a jaké pro suchou?
Pro mastnou pleť doporučujeme vyzkoušet Čisticí pěnu pro mastnou pleť a hydratační pleťový krém.
Pro suchou pleť doporučujeme vyzkoušet Čisticí pěnu pro suchou pleť a výživný pleťový krém.

Složení

Používá Vegan Fox konzervační látky?
Protože produkty obsahují mnoho přírodních složek – oleje, másla, rostlinné výtažky – je potřeba minimální koncentrace konzervačních látek, aby nedošlo k poškození produktů a bylo možné je uchovat při pokojové teplotě. V kosmetice na obličej a tělo používáme méně než 1% Phenoxyethanol – je to bezpečný antimikrobiální konzervant, používá se k bezpečnému použití produktů po otevření a k tomu, aby byly zbaveny bakterií. Tento konzervant používá spousta výrobců přírodní kosmetiky, ale my chceme najít ještě lepší řešení a hledáme přirozenější.
V našich produktech z koupelové řady, které se po použití opláchnou z těla, používáme Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone s koncentrací nižší než 0,001 % – bezpečný konzervační prostředek, který zajišťuje, že produkty z koupelové řady budou bezpečné po delší dobu.

Pocházejí některé suroviny z Číny?
Veškeré suroviny odebíráme od renomovaných dodavatelů v Evropské unii, kde je testování na zvířatech zákonem zakázáno. Kvalitní a eticky získané suroviny jsou pro nás důležitější než jejich cena!

Jaké barvy a vůně se používají ve výrobcích Vegan Fox?
Při výrobě našich produktů používáme pouze barviva, která se používají i při výrobě potravin. Éterické oleje se do produktů přidávají pro jejich pozitivní vlastnosti a vůně je druhotná. Většina našich produktů používá kombinaci přírodních a syntetických vonných látek, aby se zabránilo alergickým reakcím.

Mohu používat produkty Vegan Fox, pokud mám alergii na lepek nebo sóju?
Žádný z našich produktů neobsahuje lepek ani sóju.

Obsahují produkty Vegan Fox SLS nebo SLES?
Všechny naše produkty neobsahují parabeny a jiné těžké chemikálie, ale SLES (nezaměňovat s SLS) se používá v koupelových přípravcích (sprchové gely, tekutá mýdla na ruce a pěny do koupele) v nízkých koncentracích spolu s extraktem z aloe a dalšími přísadami pro vyvážení. Jedná se o přísadu s mycími a pěnivými vlastnostmi, kterou používáme pouze do přípravků, které se po použití z pokožky opláchnou vodou. SLES není toxický ani karcinogenní, ale u některých jedinců může způsobit podráždění. Dosud jsme neobdrželi žádné stížnosti.

Obsahují produkty Vegan Fox parabeny, sulfáty, minerální oleje nebo palmový olej?
Těší nás, že naše produkty neobsahují tyto suroviny – parabeny, triclosan, sulfáty, minerální oleje, palmový olej, vazelína, ftaláty, GMO, EDTA, DEA, MEA, TEA.